Hůrka 68, 382 26 Horní Planá GPS 48.7500414N, 14.0755819E
+420 728 669 967, +420 728 957 082
info@stribrnyvitr.cz
Mašinka

O nás

Naše rodina vždy doufala,  že jsme po vzoru Saturnina typičtí vrhači koblih. A tak jsme jednoho dne prodali svůj dům, opustili zaměstnání i civilizaci. Bez špetky zkušeností, s minimem teoretických znalostí, ale s obrovským nadšením jsme se vrhli do provozování penzionu na samém okraji Šumavy. Náš život se od základu změnil a změnili jsme se i my. Našli jsme svůj ráj na zemi a srdečně Vás všechny zveme k jeho návštěvě, ať už osobně nebo prostřednictvím našeho vyprávění.

Lucka, Pedro, Lukáš a náš nesmrtelný kocour Mourek.

Mašinka

(zima 2014)

To takhle jednou přijde Pedro a povídá: „Pořídíme si mašinku!“ Koukáme na něj jako na blázna a pak ho prostě necháme být. Následující dny sedí u počítače a zuřivě googlí. Marně čekáme, že ho to přejde. Jak dny plynou, začíná být jasné, že se svého nápadu jen tak nevzdá. Když pak najde 5 metrů dlouhý gril, co vypadá úplně jako parní lokomotiva, zíráme na něj jako opaření. Vlastně ani tak nezíráme, jako spíš čumíme jak spadlí z višně. „Není trochu velká?“ jsme překvapení a pomalu se nám ten úlet začíná líbit.

Jak dlouhá je cesta od myšlenky k činu

Tak už to v naší rodině chodí, že od nápadu je to hned za roh k realizaci. Jakmile jsme ji viděli na fotce, museli jsme ten vagón shlédnout i na vlastní voči. Nasedli jsme do auta a vyrazili na Moravu. Je to naše tajná zbraň. Kdykoliv chceme najít něco dobrého, najdeme to na Moravě. První mašinka tohoto druhu stojí ve westernovém městečku v Boskovicích a ta druhá se brzo měla začít vyrábět pro nás. Že se bude vyrábět doslova na koleni v jedné zapadlé garáži jsme ovšem netušili a vesele posílali první i druhou zálohu a to tučnou a ještě tučnější. Uběhlo několik dnů, pak týdnů. Někde vzadu v hlavě škrtla malá jiskřička pochybnosti. A pak nenápadně sílila a rostla. Muselo to být někdy v dubnu nebo tak, kdy jsme měli všechny nehty docela okousané. Konečně jsme se rozhodli, jet si to na Moravu osobně zkontrolovat.

Garáž

Vesnička, kde sídlí firma MK GRIL je docela malinkatá. Očekávali jsme minimálně výrobní halu. Nakonec jsme našli úplně malou a úplně zapadlou garáž. Přiznáme se bez mučení, trochu se nám třásla kolena. A pak jsme vlezli dovnitř…

V době kdy nás obklopují nekvalitní výrobky často čínské výroby a ještě častěji nulové trvanlivosti  jsme najednou stáli tváří tvář tomuhle železnému obru. Spíš to vypadalo na výrobu skutečné parní lokomotivy než jen repliky určené ke grilování. Navíc to celé obří monstrum stálo na kolejích a bylo pojízdné! Všechny dosavadní obavy a pochybnosti byly v ten okamžik zapomenuty. Z Moravy jsme se vraceli s domluveným termínem dokončení a velikánskou dávkou těšení a nedočkavosti. Na našem facebooku jsme celou událost označili jako „den M“.

Den M

27.května vyrazil z Doubravic konvoj vezoucí poněkud přerostlý gril k našemu penzionu. Byli jsme v telefonickém spojení a přes obě Hůrky (Máme tu totiž Hůrku hned dvakrát za sebou.) už je vedl Pedro.

Na připraveném místě začala stavba kolejí…

Když bylo vše hotové, mašinku na koleje prostě dotlačili a zabrzdili.

Parta MK GRIL

Od té doby stojí před naším penzionem. Stala se naší vlajkovou lodí, poznávacím znamením, orientačním bodem. Za těch pár let zažila nespočet grilovaček, ještě víc focení.

Zažila sjezd motorkářů:

Dost bláznivou svatbu:

Oslavu narozenin:

A i když nám občas docela zapadne sněhem…

…náš grilmajstr Pedro dohlédne, aby se jí pravidelně kouřilo z komína a naši hosté se mohli těšit na něco dobrého.

Zpět na seznam článků

 

 

  • telefon:

    +420 728 669 967
    +420 728 957 082
  • email:

    info@stribrnyvitr.cz
Booking.com