Hůrka 68, 382 26 Horní Planá GPS 48.7500414N, 14.0755819E
+420 728 669 967, +420 728 957 082
info@stribrnyvitr.cz
Ledové zrcadlo

O nás

Naše rodina vždy doufala,  že jsme po vzoru Saturnina typičtí vrhači koblih. A tak jsme jednoho dne prodali svůj dům, opustili zaměstnání i civilizaci. Bez špetky zkušeností, s minimem teoretických znalostí, ale s obrovským nadšením jsme se vrhli do provozování penzionu na samém okraji Šumavy. Náš život se od základu změnil a změnili jsme se i my. Našli jsme svůj ráj na zemi a srdečně Vás všechny zveme k jeho návštěvě, ať už osobně nebo prostřednictvím našeho vyprávění.

Lucka, Pedro, Lukáš, Maya a náš nesmrtelný kocour Mourek.

Ledové Zrcadlo

 

První dotek ledu

Základní funkce domu byly tedy zajištěny, pivo naražené a my se konečně mohli začít rozhlížet kolem. První procházka vedla k Lipnu a po pár nejistých krocích bylo jasné, že je načase vytáhnout brusle. Nachystali jsme si velkou termosku svařeného vína, popadli křesílka na slunění, brusle a vyrazili. Sluneční svit odrážející se z ledové hladiny nás úplně oslepil. Samým těšením se nám při utahování bruslí třásly ruce. A pak to přišlo. Pocit absolutní svobody a volnosti.  Nekonečný prostor všude kolem. Zvuk nožů klouzajících po ledě a jinak úplné ticho. Nejbližší bruslaři vypadali jako mravenci a trvalo neskutečně dlouho, než se alespoň trochu přiblížili.

Hornoplánská brusle

Ve chvíli, kdy zamrzne Lipno, spustí se hromada nejrůznějších akcí pro malé i velké. Celé Lipensko ožije.  V Lipně nad Vltavou a ve Frymburku se na ledě otevře občerstvení, pořádá se karneval a večerní bruslení. V Černé v Pošumaví vyjedou na led speciální plachetnice. Na ty co se toho nebojí, tu čeká výzva v podobě Lipno Ice Marathon. V Horní Plané se pak můžete zúčastnit Hornoplánské brusle – celodenních závodů pro děti, maminky s kočárky a supermany. Pokud by náhodou někdo nevěděl, jak vypadá takový superman na ledě, tak věřte, že je to pošuk, co za sebou na bruslích táhne pneumatiku a snaží se s ní závodit. Celé městečko se vylidní a všichni jsou na ledě.

Blázni a ti druzí

Jestli si někdo myslí, že zamrzlé Lipno je jen o bruslení, tak to se šeredně plete. Zatímco většina lidí nazuje brusle nebo běžky, najdou se tací, co pro život potřebují víc adrenalinu. Někdo zkouší driftovat ve svém autě, někdo připojí své kolo lanem k automobilu, jiný se s lanem k autu vydá na lyžích. Dokud se nic nestane, je zábava je sledovat. My jsme byli svědky přistání letadla. A potkali jsme i traktor.

Lipenské rekordy

Pokud se zadaří, můžete se na bruslích svézt neuvěřitelných 38 kiolometrů! Pravidelně upravovaná ledová magistrála měří 10 923 metů a jedná se o nejdelší přírodní upravovanou bruslařskou dráhu na světě. Bruslařská magistrála má své vlastní webové stránky s aktuálními informacemi – ledová magistrála. Do provozu se spouští, jakmile led dosáhne tloušťky 18 centimetrů.

Zpět na seznam článků
 

  • telefon:

    +420 728 669 967
    +420 728 957 082
  • email:

    info@stribrnyvitr.cz
Booking.com